Trwa ładowanie proszę czekać ...

Laserowa walka z rozstępami – czy warto?

28 października 2020

Chyba nie ma na świecie osoby, która byłaby zwolennikiem rozstępów. Wiele kobiet rezygnuje z zajścia w ciążę, bo boi się rozstępów, których bardzo trudno się potem pozbyć. Osoby, które chcą się odchudzać mają świadomość tego, że poza zdrową dietą i odpowiednim treningiem trzeba liczyć się także z zakupem specjalnych żelów zapobiegającym rozstępom. Do tej pory uważano, że nie można do końca pozbyć się rozstępów. Jednak medycyna estetyczna to dziedzina, która ciągle się rozwija, a coraz większym zainteresowaniem cieszy się laserowa walka z rozstępami – na czym to właściwie polega?

Najpierw warto krótko przypomnieć sobie, czym właściwie są rozstępy. Są to blizny, które pojawiają się w rezultacie gwałtownego wzrostu w czasie dojrzewania lub przy przybraniu na wadze, lub przy nagłej utracie wagi. Jednak najbardziej powszechnym czasem, kiedy na ciele pojawiają się rozstępy jest okres ciąży, dlatego jest to problem, który w dużej mierze dotyczy przede wszystkim kobiet. Skąd biorą się rozstępy? Ich główną przyczyną, poza gwałtownymi zmianami hormonalnymi są często geny oraz zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej. Rozstępy powstają w kilku etapach, najpierw są to cienkie, różowe paski, potem zaczynają blednąć i przybierają postać nieregularnych linii.

Na czym właściwie polega laserowe usuwanie rozstępów? Otóż aplikator laserowy dostarcza do skóry impulsy laserowe w postaci precyzyjnych mikrowiązek i tworzy w naskórku wąskie kolumny skoagulowanej tkanki. Potem ma miejsce proces naturalnej regeneracji poprze wytworzenie się nowej, zdrowej tkanki. Po takim zabiegu w pełni minimalizowany jest brzydki wygląd naszej skóry, ponieważ aplikator laserowy skutecznie retuszuje oraz poprawia koloryt skóry, w miejscach, w których występowały rozstępy. Jest to bardzo efektywna i skuteczna metoda walki z rozstępami, ponieważ po takim zabiegu wygląd rozstępów poprawia nawet się od 50 do 75 procent.

Minusem zabiegu laserowego jest możliwość wystąpienia czasowej hiperpigmentacji, czyli zwiększenie nasycenia kolorystycznego miejsca, w których doszło do usunięcia blizn. Nie jest to jednak długotrwały efekt, ponieważ przebarwienia znikają zwykle w przeciągu kilku tygodni. Oprócz tego na naszej skórze mogą pojawić się też siniaki, ale one również szybko znikną.