Trwa ładowanie proszę czekać ...

Yellow Peel

9 czerwca 2020

​Co to jest i jak działa?

Yellow Peel jest to najbardziej znany peeling chemiczny, jest najmniej inwazyjnym peelingiem, który działa wielokierunkowo. Peeling ten usuwa naskórek na różnych jego poziomach, dlatego też stosuje się go do usuwania przebarwień oraz jako zabieg przeciwzmarszczkowy i ujędrniający skórę. W jego skład wchodzi kwas salicylowy, glikolowy, retinowy, kojowy, azelainowy, fitowy, witamina C oraz bisabolol.

Dla kogo?

Peeling Yellow Peel polecany jest w szczególności osobom, które posiadają następstwa trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, zmiany skórne od promieni słonecznych, drobne zmarszczki, wiotką skórę, przebarwienia na twarzy, dłoniach oraz dekolcie, a także osobom, które pragną odmłodzić i rewitalizować swoją skórę.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje kosmetolog w gabinecie kosmetologicznym. W pierwszym etapie kwasy złuszczają i rozświetlają skórę. W drugim etapie stymulowana jest produkcja elastyny, kolagenu oraz glikozamin oraz usuwane są przebarwienia. Zabieg ten służy również zapobieganiu powstawania przebarwień skóry. Zabieg jest prosty, bezbolesny i delikatny. Yellow Peel powinien być powtarzany co miesiąc – 2 miesiące w zależności od potrzeb pacjenta. Czas zabiegu może wahać się od 1,5 do 4 godzin. Po peelingu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk skóry, natomiast około trzech dni po zabiegu skóra będzie się delikatnie łuszczyć.

Po zabiegu

Pacjent po zabiegu powinien stosować preparaty nawilżające skórę oraz posiadające filtry UV. Tych ostatnich nie należy stosować w pierwszych dniach po zabiegu. W trakcie kuracji nie należy się opalać oraz zdrapywać złuszczającego się naskórka. Twarz należy przemywać wyłącznie mydłem o neutralnym pH, a makijaż można nałożyć dopiero kilka godzin po zabiegu – najlepiej gdyby to były 24 h.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonuje się u osób, które mają aktywną opryszczkę, skłonność do powstawania bliznowców, alergie skórne, choroby autoimmunologiczne, uszkodzenia naskórka, procesy zapalne, skórę po zabiegu depilacji, a także u osób po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy, po krioterapii oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Lekarz przed zabiegiem powinien przeprowadzić dokładny wywiad, by wykluczyć wszystkie przeciwwskazania
do przeprowadzenia zabiegu.