Trwa ładowanie proszę czekać ...

Peeling pirogronowy

28 maja 2020

​Działanie peelingu pirogronowego

Peeling kwasem pirogronowym ma właściwości złuszczające, bakteriostatyczne, reguluje również wydzielanie łoju. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu oraz elastyny, zmniejsza drobne zmarszczki i poprawia wygląd skóry.

Kwas pirogronowy może występować w różnych stężeniach. W stężeniu powyżej 50% kwas pirogronowy posiada silne działanie, przez co szybciej penetruje skórę, natomiast kwas stosowany w stężeniach niższych od 50% i pozostawiany na skórze 1-2 minuty, służy do wykonywania peelingu powierzchniowego. Jeżeli nakłada się więcej niż jedną warstwę
i pozostawia na skórze dłużej niż 2-3 min., może pojawić się efekt zbielenia "frost" (nawet przy stężeniach poniżej 50%), który określa poziom penetracji na poziomie warstwy brodawkowatej.

Wskazaniami do peelingu pirogronowego:

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu jest: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, zaczerwienienie skóry występujące u osób z policytemią, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, keratoza trądzikowa, dyskeratoza, hiperkeratoza, keloidy, przebarwienia pozapalne oraz potrądzikowe, melazma, chloazma oraz fotoaging.

Jak wygląda zabieg?

Peeling kwasem pirogronowym rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry i zaaplikowania na nią roztworu złuszczającego w ciągu 30 sekund do minuty czasu. Kwas powinien mieć kontakt ze skórą pacjenta nie dłużej niż 5 minut. Po tym czasie kwas jest neutralizowany. Gdy u pacjenta pojawi się uczucie pieczenia, należy położyć na skórę gazę z lodem w celu załagodzenia dolegliwości. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta jednaj objawy te szybko mijają. W ciągu 2-3 dni od zabiegu skóra może się łuszczyć. Zalecane jest poddanie się 6-8 cyklom zabiegów, a może on być powtarzany co 15 -21 dni.

Postępowanie po zabiegu

Skórę można nawilżać kremami, które obowiązkowo muszą zawierać filtry. Powinno stosować się również kremy neutralizujące i łagodzące skórę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu: infekcje skórne w fazie aktywnej, alergie na substancje zawarte w peelingu, zapalenie tkanki łącznej.