Trwa ładowanie proszę czekać ...

Laser zniszczy Twoje blizny!

25 września 2020

Blizny można uznać za defekt urody, a jednocześnie za przyczynę sporego dyskomfortu psychicznego znaczniej ilości ich posiadaczy. Blizny twarde dodatkowo mogą powodować ból i przykurcze. Lasery znacznie poprawiły zasięg możliwości medycyny estetycznej w leczeniu tego typu niedogodnień.

Blizny, niezależnie od charakteru, zarówno te pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe można usunąć. Zabieg ten działa na zasadzie fototermolizy, która to polega na tym, że komórki skóry zmienionej bliznowato pochłaniają energie świetlną i zmieniają ją w cieplną, co z kolei powoduje remodeling tkanek. W miejscu blizny tworzy się siatka mikrouszkodzeń, która przeplata się z komórkami nieuszkodzonymi, które rozpoczynają proces odbudowy skóry. Zabieg ten jest niezwykle precyzyjny, blizna mięknie, a jej koloryt zaczyna się zmieniać i przypominać otaczającą ją skórę.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowanie skóry. Należy jednak zadbać o to, aby była ona czysta i bez wykwitów. Nie powinna również być nadmiernie opalona, a na kilka dni przed wykonaniem laserowego zabiegu należy zrezygnować z peelingów i unikać leków i ziół światłouczulających takich jak nagietek, skrzyp czy dziurawiec. Po zabiegu natomiast nie ma potrzeby rekonwalescencji, gdyż laser nie powoduje uszkodzeń zewnętrznej warstwy naskórka. Skóra bywa zaczerwieniona i obrzęknięta do dwóch dni, następnie brązowieje, po czym zaczyna się łuszczyć. Po okresie 2-3 tygodni skóra wraca do swojego naturalnego wyglądu, chociaż proces regeneracji trwa dalej, gdyż odbudowa kończy się po okresie 4 czy nawet 6 tygodni. Wtedy zwykle wykonuje się kolejne powtórzenie, aż do czasu, kiedy uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt.

Przeciwwskazania

Zabiegu muszą unikać kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią. Nie należy się mu poddawać w przypadku występowania aktywnej infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Kolejnym przeciwwskazaniem jest cukrzyca czy występowanie tendencji do tworzenia się bliznowców. Badania przed wykonaniem zabiegu nie są wymagane.