Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fotel podologiczny - jak wybrać?

24 lipca 2020

Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się pielęgnacją, terapią oraz leczeniem schorzeń stóp. Jednak fotele podologiczne możemy spotkać nie tylko w specjalistycznych gabinetach. Bywają również nieodłącznym elementem wyposażenia salonów kosmetycznych. Zabiegi podologiczne bardzo często są przyczyną stresu i niepokoju u klientów salonów, dlatego tak ważne jest stworzenie idealnych warunków do tego, aby naprawdę poczuli się odprężeni i ze spokojem oddali swoje stopy w ręce kosmetyczki.

Kilka cech idealnego fotela podologicznego
Najważniejsza w fotelu podologicznym jest tzw. kołyska, czyli możliwość odchylenia go w taki sposób, by stopy znajdowały się wyżej. Standardowa wysokość podnóżka od podłogi powinna wynosić około 130 cm. Nie może być mniejsza, natomiast większa jak najbardziej. To bardzo istotne w trakcie wykonywania zabiegów na piętach. Co prawda istnieje możliwość, ułożenia klienta w pozycji płaskiej na brzuchu i wykonywania zabiegu na podwyższonym fotelu, ale na dłuższą metę takie rozwiązanie może być niewygodne.

Jeżeli chodzi o samo podnoszenie i opuszczanie fotela, mamy do wyboru fotele z podnośnikami hydraulicznymi i elektrycznymi. Fotele hydrauliczne bywają zawodne, zwłaszcza w sytuacji, gdy pacjent siedzi na fotelu. Fotele elektryczne są pod tym względem bardziej solidne i komfortowe.

Bardzo ciekawą i przydatną funkcją jest pilot nożny. Zajmując się stopami klienta, kosmetyczka ma bardzo często zajęte obie ręce. Dzięki wyposażeniu fotela w nożny pilot może jednak swobodnie obniżać, podwyższać albo zmieniać pozycję fotela.

Koniecznością są regulowane podpórki stóp. W większości foteli podologicznych to już standard, jednak mogą zdarzyć się starsze modele bez tej możliwości. Regulacja długości podpórki pozwala dopasować stopę do danego zabiegu. To bardzo komfortowe również dla samego pacjenta, który czuje, że jego stopy mają pewne i stabilne oparcie.

Spośród szerokiej oferty foteli można wybrać modele obrotowe. To potrzebne rozwiązanie, jeżeli w gabinecie kosmetycznym jest mało miejsca. Funkcja ta ułatwia np. moczenie stóp w brodziku. Będzie też z pewnością bardziej komfortowa dla starszych klientek albo takich, które mają problemy z poruszaniem się.